Problem z portami USB w laptopie

Nie działa USB

Kiedy pojawia się problem z inicjacją urządzenia przez port USB najpierw musimy wykluczyć czy aby przypadkiem podłączany sprzęt nie jest uszkodzony. W tym celu najlepiej podpiąć coś innego np. pendrive, dysk przenośny czy nawet samą mysz.

Jeśli okaże się, że z innymi urządzeniami laptop też ma problem aby je skutecznie rozpoznać swoją uwagę musimy skierować na samo gniazdo USB czy aby przypadkiem nie jest uszkodzone. Wnikliwa analiza portu może naprowadzić nas na rozwiązanie. Gdy okaże się, że piny w gnieździe są uszkodzone należy czym prędzej wymienić wadliwe gniazdo USB

Jeśli gniazdo wygląda dobrze wtedy należało by sprawdzić napięcia jakie dochodzą na poszczególne piny celem weryfikacji zasilania portu. W tym momencie niezbędny okaże się miernik za pomocą, którego możemy dokonać pomiaru napięć.

Za poprawne działanie portów USB odpowiada między innymi układ południowy bądź hybrydowy, który także może okazać się winowajcą całej usterki, lecz tu bez odpowiedniego sprzętu już nic nie poradzimy.

Serwis laptopów to jedyna pomoc w tej sytuacji, a doświadczony pracownik sprawnie zdiagnozuje przyczynę wadliwej pracy laptopa. Wymiana gniazda usb czy wymiana układu BGA to standardowa procedura podczas tego typu usterki

Social tagging: > > > > > >

Comments are closed.